تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - محوطه تاریخی قلعه «اولتان» پارس‌آباد تعیین حریم می‌شود

خبر پارس آباد مغان
 

محوطه تاریخی قلعه «اولتان» پارس‌آباد تعیین حریم می‌شود

Image53854

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت:‌ محوطه منطقه تاریخی و ملی قلعه «اولتان» شهرستان پارس‌آباد تعیین حریم می‌شود.

به گزارش مغانه، کریم حاجی‌زاده ظهر امروز در بازدید از محوطه تاریخی قلعه اولتان هدف از این بازدید را تعیین حریم این محوطه و آزادسازی حریم پیرامون آن دانست و اظهار داشت: تعیین حریم این اثر تاریخی به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده این اثر با ارزش تاریخی انجام می‌شود.

وی در بازدید از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس‌آباد نیزبا تاکید بر تقویت وضعیت اداری این اداره گفت: ظرفیت بالقوه صنایع دستی شهرستان پارس آباد نسبت به دو حوزه دیگر میراث فرهنگی و گردشگری بالاتر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بر ضرورت توجه ویژه به بخش صنایع دستی و بازاریابی محصولات صنایع دستی این شهرستان تأکید کرد.

حاجی‌زاده تصریح کرد: بازدید از شهرستان‌های استان به صورت دوره‌ای در ایام تعطیلات نوروزی به منظور آشنایی نزدیک با مشکلات شهرستان‌ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دستور کار قرار می‌گیرد.

اسماعیلی، مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس‌آباد نیز در این جلسه با تشریح مشکلات این اداره، خواستار رسیدگی به بیمه هنرمندان صنایع دستی این شهرستان شد.

محوطه تاریخی قلعه اولتان شامل پادگان شهر دوره اشکانی با ۵۷ هکتار مساحت در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.ادامه مطلب

طبقه بندی: گزارش، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 اسفند 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |