تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - فضیلت حضرت زهرا (س) باید هنرمندانه و به شکل عالی انتقال یابد

خبر پارس آباد مغان
 
رئیس فرهنگ و ارشاد پارس‌آباد:
فضیلت حضرت زهرا (س) باید هنرمندانه و به شکل عالی انتقال یابد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) دارای فضیلت و برتری ممتازی است که هنرمندان با خلاقیت و به شکل زیبا آن را می‌توانند ترویج داده و انتقال دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یوسف روزگاری عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های ایام فاطمیه در پارس‌آباد اظهار کرد: با توجه به تقارن ایام تعطیلات نوروزی امسال با ایام فاطمیه تلاش بر این است تا با تدارک برنامه‌های معنوی و ارزشی به حال و هوای این ایام معنویت خاصی داده و زمینه برای ارتقا معرفت دینی و ارزشی را در جامعه فراهم کنیم.

وی از افتتاح نمایشگاه یاس کبود با حضور آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در 23 اسفندماه در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس‌آباد تصریح کرد: به مناسبت ایام فاطمیه پنجمین نمایشگاه یاس کبود با هدف زنده نگاه داشتن این ایام، پاسداشت مقام حضرت فاطمه زهرا (س)، ترویج فرهنگ فاطمی و بیان گوشه‌هایی از زندگانی ائمه معصومین (ع) در پارس‌آباد برپا می‌شود و  حضرت فاطمه زهرا (س) دارای فضیلت و برتری ممتازی است که هنرمندان با خلاقیت و به شکل زیبا آن را می‌توانند ترویج داده و انتقال دهند.

روزگاری گفت: وقتی مصیبت‌های وارده بر اهل بیت پیامبر (ص) به صورت نمادین و ملموس به نمایش گذاشته می‌شود عمق مصیبت بیشتر قابل درک است و تأثیرگذاری بیشتری دارد و این امر سبب شده تا تعدادی از جوانان هیئتی این شهر شب و روز بدون هیچ مزدی زحمت کشیده تا این نمایشگاه برپا و در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی با اشاره به فضای معنوی صورت گرفته در نمایشگاه یاس کبود افزود: در این نمایشگاه فضایی فراهم شده تا وقایع و مصیبت‌های زمان حیات حضرت زهرا (س) و بعد از آن برای بازدیدکنندگان بیان شود و از این طریق شهروندان بتوانند با حس درونی خود در مصیبت‌های حضرت زهرا (س) شریک شوند.

روزگاری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در نمایشگاه یاس کبود ماکت‌هایی از قبرستان بقیع، باغ فدک، مسجد کوفه، سیلی خوردن حضرت زهرا (س)، خانه‌های حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، بستر بیماری و درب سوخته خانه حضرت فاطمه (س)، چاهی که حضرت علی (ع) در آن درد دل می‌کرد و محل غسل حضرت فاطمه زهرا (س) به تصویر کشیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دبیر شورای فرهنگ عمومی پارس‌آباد اضافه کرد: این نمایشگاه قرار است از 23 اسفندماه تا چهارم فروردین ماه 94 در محل کانون علامه طباطبایی شهرستان پارس‌آباد دایر شود.ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 اسفند 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |