تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - توفیق هنرمند پارس آبادی در جشنواره سراسری موسیقی 'بیت و حیران'

خبر پارس آباد مغان
 

توفیق هنرمند پارس آبادی در جشنواره سراسری موسیقی 'بیت و حیران'

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد مغان از کسب مقام ممتاز تک نوازی سازهای مضرابی توسط بهرام وحدتی هنرمند موسیقی این شهرستان در هشتمین جشنواره سراسری موسیقی بیت و حیران خبر داد.


یوسف روزگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره هر سال با هدف

احیا و بازشناخت گنجینه های بازمانده موسیقی اصیل نواحی مختلف ایران اسلامی و حمایت و قدرشناسی از تلاش های موثر در این زمینه با حضور هنرمندان فعال و خلاق موسیقی های مقامی و محلی استان های مختلف کشور برگزار می شود.

وی اهداف برگزاری این جشنواره را تقویت و بسط و گسترش فرهنگ غنی موسیقی بومی و فولکلور نواحی مختلف ایران اسلامی ، شناسایی و مورد حمایت قرار دادن استعدادهای جوان موسیقی ، ایجاد فضای رقابتی سالم با هدف تزریق شور و نشاط و تولید آثار فاخر ، توجه به ارتقای تدریجی و هرچه بهتر سطح هنر بیت و حیران و موسیقی محلی و جلوگیری از فراموشی و نابودی هنرهای اصیل ملی عنوان کرد.

روزگاری افزود: 200 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که از این تعداد 55 اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافت و در نهایت رتبه ممتاز تک نوازی و سازهای کوبه ای به وریا فرجی از کردستان رسید و محسن عسگری پور از خراسان رضوی ، حسین رسولی از آذربایجان شرقی و بهرام وحدتی از پارس آباد مغان رتبه ممتاز بخش تک نوازی سازهای مضرابی را به خود اختصاص دادند.

جشنواره سراسری بیت و حیران امسال با شرکت هنرمندان و گروه های موسیقی از 25 استان کشور به مدت دو روز در شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی برگزار شد.

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 اسفند 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |