تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - نمایشگاه «یاس کبود» در پارس آباد برپا می‌شود

خبر پارس آباد مغان
 

نمایشگاه «یاس کبود» در پارس آباد برپا می‌شود

فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان گفت: پنجمین نمایشگاه یاس کبود به مناسبت ایام فاطمیه در این شهرستان برپا می‌شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، ناصر نصیری فرماندار پارس آباد در جلسه هماهنگی برنامه‌های ایام فاطمیه پارس آباد، برپایی نمایشگاه یاس کبود را یک حرکت عظیم فرهنگی برای نقل تاریخ زندگانی ائمه معصومین (ع) بیان کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف زنده نگه داشتن ایام فاطمیه، پاسداشت مقام حضرت فاطمه زهرا (س)، ترویج فرهنگ فاطمی و بیان گوشه‌هایی از زندگانی ائمه معصومین (ع) است که برای پنجمین سال متوالی در پارس آباد برپا خواهد شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه مهمترین حرکت برای خنثی سازی هجمه های فرهنگی دشمنان در نقطه صفر مرزی محسوب می‌شود، به استقبال بی نظیر مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان اشاره کرد و از مسئولان ادارات، نهادها و شرکتهای دولتی خواست فارغ از برنامه ریزی مذهبی برای رونق دادن مراسمات در این ایام، همکاری تنگاتنگی نیز با عوامل نمایشگاه یاس کبود داشته باشند.

فرماندار پارس آباد مغان با بیان اینکه اجرای مراسم یاس کبود صرفا عزاداری نیست، گفت: باید در کنار آن رسیدگی به خانواده های بی بضاعت با کمک خیرین و همچنین تقویت معنویات در بین جوانان مد نظر قرار گیرد.

نصیری در ادامه با اشاره به اینکه ایام فاطمیه امسال مصادف با عید نوروز است، تصریح کرد: مردم در نوروز ضمن حفظ شأن و حرمت حضرت فاطمه زهرا (س)، از برگزاری مراسم جشن و سرور در این ایام خودداری کنند.

دراین نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم و مدینه، خانه اصحاب رسول‌الله(ص)، خانه حضرت زهرا(س)، قبرستان بقیع، مسجدالنبی و... برای بازدید عموم در حال شبیه سازی است و قرار است هم زمان با ایام فاطمیه در محل «کانون علامه طباطبایی» پارس آباد دایر شود.ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 اسفند 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |