تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - بهترین عمل، منتظر فرج و گشایش الهی بودن است

خبر پارس آباد مغان
 

بهترین عمل، منتظر فرج و گشایش الهی بودن است

حجت‌الاسلام مصطفی حسن پورازروحانیون پارس آباد در گفتمان دینی "مهدویت" در هیئت منتظران مهدی (عج) محله جانبازان گفت: بهترین عمل، منتظر فرج و گشایش الهی بودن است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مصطفی حسن پورازروحانیون پارس آباد در گفتمان دینی "مهدویت" در هیئت منتظران مهدی (عج) محله جانبازان ترویج فرهنگ انتظار را رمز بقا و حیات شیعه دانست و گفت: مهدویت مایه حیات شیعه است چرا که رسول گرامی اسلام فرمودند "من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه" هرکس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

 حسن پورافزود: در همه ادیان مسئله ظهور موعود پیش بینی شده است و همه انبیاء و اولیاء الهی وعده داده اند که در آخر الزمان شخصیتی الهی که دارای مقام ولایت مطلقه باشد ظهور خواهد کرد و جهان را به سوی صلح و وحدت رهنمون خواهد کرد.

وی گفت: بهترین عمل، منتظر فرج و گشایش الهی بودن است و شأن و منزلت انسان هایی که منتظر ظهور امام زمان هستند، به منزله ی آن هایی هستند که شمشیر به دست گرفته و در کنار پیامبر اکرم (ص) جهاد می‌کنند.

حسن پوردرپایان افزود: تبیین جایگاه مهدویت و مفهوم انتظار در جامعه اسلامی سبب جهانی شدن تفکر اسلامی می‌شود و انتظار ظهور در نظام اسلامی باید به صورت فراگیر گسترش یابد.

گفتنی است، این گفتمان دینی به همت اداره تبلیغات اسلامی در هیئت منتظران مهدی (عج)  پارس آباد برگزار شد

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 اسفند 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |