تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - منطقه آزاد ارس می تواند بهترین ارمغان سفر رییس جمهوری به مردم پارس آباد باشد

خبر پارس آباد مغان
 

فرماندار:

منطقه آزاد ارس می تواند بهترین ارمغان سفر رییس جمهوری به مردم پارس آباد باشد

فرماندار پارس آباد مغان گفت: الحاق پارس آباد به منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس می تواند موثرترین و بهترین ارمغان و بزرگ ترین دستاورد سفر رییس جمهوری به مردم این شهرستان باشد.


به گزارش ایرنا ، ایرج بیگدلو روز چهارشنبه در برنامه دیدار حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری با مردم پارس آباد افزود: امیدواریم به فضل الهی و عنایت ویژه رییس جمهوری موضوع اتصال پارس آباد به منطقه آزاد ارس و یا ایجاد منطقه آزاد تجاری مغان در دستور کار دولت قرار بگیرد و در جلسه روز پنجشنبه شورای اداری استان رییس جمهوری تحقق این مهم را به مردم این شهرستان نوید دهد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب و غیراستاندارد محورمواصلاتی پارس آباد ، اردبیل و با تاکید بر چهاربانده کردن این مسیر اظهار کرد: این جاده ارتباطی به قتلگاه تبدیل شده و سالانه در این محور در اثر حوادث و تلفات جاده ای خانواده های زیادی داغدار می شوند.

وی کمبود آب زراعی و کشاورزی را از مشکلات جدی این شهرستان دانست و بیان کرد: مغان آب دارد و با وجود قرار گرفتن در کنار رودخانه ارس تشنه است و بخش کشاورزی آن با معضل کمبود آب مواجه است.

وی با بیان این که این شهرستان در زمینه های آب آشامیدنی و کشاورزی نیازمند برنامه های ویژه دولت است ادامه داد: زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست که پارس آباد در جلوی چشمان کشور آذربایجان چنین وضعیتی داشته باشد.

او، تحقق سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید را در گرو کار و تلاش و تولید دانست و گفت: جوانان موتور محرک جامعه هستند باید در سایه دولت تدبیر و امید تدبیری برای این جوانان و آینده سازان مملکت اتخاذ شود.

وی همچنین با بیان این که کشاورزی پارس آباد به علت فقدان صنایع بسته بندی ، تبدیلی و تکمیلی و فرآوری پروسه ناقصی را طی می کند اظهار کرد: تولید در این منطقه صورت می گیرد اما نبود صنایع تکمیلی و تبدیلی مانع رونق کشاورزی و تولید در این شهرستان شده است.

وی با اشاره به مشارکت 95 درصدی مردم پارس آباد در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم گفت: در این انتخابات بیش از 73 درصد رای دهندگان پارس آبادی به دکتر روحانی رای دادند.

بیگدلو به حضور فعال و آگاهانه مردم این شهرستان در عرصه ها و صحنه های مختلف انقلاب اشاره و بیان کرد: تقدیم 255 شهید والامقام و 73 آزاده سرافراز در دوران دفاع مقدس موید این ادعاست.

ادامه مطلب

طبقه بندی: اقتصادی، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 مرداد 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |