تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - امسال حدود 500 هزار میلیارد ریال به بخش عمرانی کشور اختصاص می یابد

خبر پارس آباد مغان
 

معاون پارلمانی رییس جمهور در جمع مردم پارس آباد:

امسال حدود 500 هزار میلیارد ریال به بخش عمرانی کشور اختصاص می یابد

  معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: امسال حدود 500 هزار میلیارد ریال اعتبار به بخش عمرانی کشور تخصیص می یابد که در چند ماه گذشته 130هزار میلیارد ریال این رقم محقق شده است.


به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام مجید انصاری روز چهارشنبه در جمع مردم شهرستان مرزی پارس آباد افزود: تکمیل طرح های نیمه تمام و اجرای پروژه های ضروری در اولویت برنامه های عمرانی دولت قرار دارد.

وی مشکل آب را از بحران های کشور دانست و گفت: به دلیل خشکسالی و کمبود نزولات جوی حتی دو استان پرآب گیلان و مازندران با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

وی با بیان این که دولت یازدهم از همان روزهای اول شورای عالی آب را فعال کرده ادامه داد: رییس جمهوری وزرای نیرو و جهاد کشاورزی را مامور کرده اند تا مطالعات جامعی در زمینه آب انجام دهند.

وی اظهار کرد: با عنایت رهبر معظم انقلاب حدود هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بحث آب به ویژه مهار آب های مرزی و افزایش بهره وری آب کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که هنوز حدود 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود گفت: با استفاده از شیوه های نوین آبیاری و اجرای طرح های مدرن باید از قطره قطره آب موجود استفاده حداکثری شود.

حجت الاسلام انصاری مهار تورم را از دستاوردها و توفیقات بزرگ دولت روحانی دانست و افزود: خوشبختانه در 11ماه گذشته رشد تورم از 44 درصد به نزدیک 15 درصد متوقف شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری بیکاری را از مشکلات فراگیر و مهم کشور ذکر و بیان کرد: دختران و پسران تحصیل کرده برای ساختن زندگی خود و آینده کشورمان نیازمند شغل پایدار و آبرومند و مولد هستند.

وی افزود: برای ایجاد فرصت های شغلی کشور باید از رکود خارج و واحدهای صنعتی راکد و نیمه تعطیل فعال و واحدهای جدیدی در حوزه های مختلف کشاورزی ، صنعت ، معدن و دیگر عرصه های اقتصادی ایجاد شود.

وی اظهار کرد: برای ایجاد رونق در اقتصاد و ایجا اشتغال هیپچ راهی جز سرمایه گذاری نیست.

وی نتایج مذاکرات هسته ای را مثبت خواند و افزود: دولت یازدهم مذاکرات هسته ای و توسعه روابط بین الملل را از ابتدای شروع کار خود در دستور کار قرار داد و در این مسیر با حمایت رهبری و مردم گام های بلندی برداشته است.

وی همچنین با اشاره به مطالبات و مشکلات شهرستان پارس آباد گفت: در جلسه فردای هیات دولت در اردبیل

تک تک مطالبات و خواسته های این منطقه پیگیری می شود.

وی با اشاره استعدادها و قابلیت های این شهرستان بیان کرد: پارس آباد مغان استعدادها و ظرفیت های زیادی دارد از این رو مشکلات و بیکاری زیبنده این منطقه مرزی نیست.

وی ادامه داد: الحاق این شهرستان به منطقه آزاد ارس می تواند تحرک بیشتری به این خطه ببخشد.

وی نسبت به پیگیری خارج کردن شرکت کشت و صنعت مغان از شمول اصل 44 و همچنین طرح تمام درخواست ها و مطالبات این منطقه قول مساعد داد.

حجت الاسلام مجید انصاری در بدو ورود به پارس آباد مورد استقبال فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان مرزی قرار گرفت و سپس با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهرستان با نثار گل و فاتحه نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور بعد از اتمام برنامه دیدار مردمی ، پارس آباد را به مقصد بیله سوار ترک کرد.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 مرداد 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |