تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - پارس آبادمغان255شهید و 73آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

خبر پارس آباد مغان
 

پارس آبادمغان255شهید و 73آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پارس آباد گفت: این شهرستان ولایت مدار، در دوران دفاع مقدس، 73نفر آزاده و 255شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.


به گزارش ایرنا، سعید علیزاده روز یکشنبه در آیین گرامیداشت 26مرداد سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی ایران با بیان اینکه آزادگان سمبل و نماد ایثار، شهادت، صبر و استقامت هستند افزود: مرارت ها، مشقت ها و شکنجه های دوران اسارت با هیچ چیز مادی قابل جبران نیست.

وی، 26مرداد ماه را از خاطره انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: این روز بهترین و ارزشمندترین فرصت برای بازخوانی دستاورهای آزادگان در عرصه ایستادگی و مقاومت و بیان رشادت ها و دلاوری های رزمندگان به نسل حاضر است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه پارس آباد نیز با استناد به فرمایشات مقام عظمای ولایت، گفت: آزادگان آبروو حیثیت ملت عزیز ایران را حفظ کردند.

حجت الاسلام صالح اسدی، با اشاره به سختی ها و مصائب جنگ و اسارت، افزود: آزادگان سرافراز در طول دوران اسارت، تمام شکنجه های روحی و جسمی را به جان خریدند ولی ذره ای از ایمان واعتقاد و اهداف مقدس و والای خود عدول نکردند.

وی، تقوا و مردانگی را از صفات بارز آزادگان نام برد و گفت: این عزیزان در تمام صحنه ها و عرصه ها الگو و سرمشق ما هستند.

اسدی، با اشاره به جنایت ها، درگیری ها و کشتارها در برخی کشورهای منطقه، اضافه کرد: هم اکنون در سایه جانفشانی ها و رشادت ها و صبر و استقامت آزادگان و ایثارگران، امنیت کامل در جای جای مرزها و داخل کشورمان برقرار است.

وی، با بیان اینکه ملت قدرشناس ایران اسلامی هیچ وقت آزادگان را فراموش نخواهند کرد، بر ضرورت رفع مشکلات و نیاز های این قشر کم توقع جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، تجلیل از آزادگان، قرائت شعر، اجرای نمایش طنز و پخش کلیپ از لحظه ورود آزادگان به منطقه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 مرداد 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |