تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - چهره های قرآنی پارس آباد مغان تجلیل شدند

خبر پارس آباد مغان
 

چهره های قرآنی پارس آباد مغان تجلیل شدند

  در مراسمی با فرماندار و جمعی از مسوولان محلی چهره های برتر قرآنی پارس آباد مغان مورد تقدیر قرار گرفتند.


فرماندار پارس آباد روز شنبه در این آیین با بیان این که اساس وحدت اسلامی بر پایه قرآن است گفت: مسلمانان جهان باید با تکیه بر مبانی وحدت بخش قرآن کریم به سوی عزت و تعالی روز افزون گام بردارند.

ایرج بیگدلو افزود: انس با قرآن کریم و عمل به این کتاب آسمانی بهترین راه مبارزه و مقابله با هجمه های فرهنگی بیگانگان است.

وی اظهار کرد: در قرن حاضر که قرن زر و زور و تزویر است منشاء و خاستگاه بسیاری از جنایت ها ، خشونت ها و اختلاف ها در جهان به دلیل بدفهمی و دور شدن از این کتاب آسمانی است.

وی تلاوت قرآن و تدبر و تعمق در معانی و مفاهیم آن را از توصیه های موکد بزرگان دین دانست و گفت: با تلاوت صحیح قرآن و بهره گیری از آیات نورانی آن و نیز با تمسک به قرآن و عترت به خدا نزدیک تر و از وسوسه های شیطانی د.ر می شویم.

وی بر لزوم آموزش قرآن کریم در سنین و سطح مختلف ، کشف استعداد های جدید قرآنی و توسعه مراکز و موسسات قرآنی منطقه تاکید کرد و گفت: پارس آباد مغان به رغم قرار گرفتن در خط مقدم هجمه های فرهنگی بیگانگان ، استعدادها و قابلیت ها و ظرفیت های بالایی در زمینه قرآن دارد.

بیگدلو همچنین با اشاره به حضور حافظان قرآن این منطقه در طرح عظیم 1448 شبکه قرآن و معارف سیما و اجرای برنامه به صورت زنده در این برنامه پرمخاطب را افتخاری بزرگ برای مردم این شهرستان دانست و از ˈحسن گروسیˈ مدیر این شبکه و دست اندرکاران طرح بزرگ قرآنی 1448 قدردانی کرد.

وی با بیان این که فضای فیزیکی کلاس ها و مکان های برگزاری آموزش قرآن در پارس آباد زیبنده و در شان قرآن و مردم ولایی این شهرستان نیست نسبت به تخصیص اعتبار برای توسعه و بهبود اماکن قرآنی این شهرستان قول مساعد داد و از خیرین خواست با مشارکت در این طرح برای ترویج و اشاعه فرهنگ قرآن و مفاهیم و آموزه های دینی در جامعه سهیم شوند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 مرداد 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |