تبلیغات
خبر پارس آباد مغان - ˈخواب عمیقˈ پارس آباد به جشنواره طنز سوره حوزه هنری راه یافت

خبر پارس آباد مغان
 

ˈخواب عمیقˈ پارس آباد به جشنواره طنز سوره حوزه هنری راه یافت

  فیلم کوتاه ˈخواب عمیقˈ نوشته و کار ˈیاشار منوچهریˈهنرمند جوان و توانای پارس آبادی در حضوری موفق به جمع 16فیلم نهایی هشتمین جشنواره طنز سوره حوزه هنری پیوست.


کارگردان این فیلم روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به ویژگی های جشنواره طنز سوره گفت: فیلم سازان و هنرمندان به طور اختصاصی در این جشنواره کار می کنند و حرف دل خود را می زنند، اما در جشنواره های دیگر با این موضوع رو به رو نیستیم.

یاشار منوچهری افزود: بر طنز در بخش فیلم کشور نقد وارد است در حالی که می توانیم از طریق طنز راحت تر حرفمان را بزنیم.

منوچهری با تاکید بر این که در کل بحث طنز یک زبان جداگانه از سینما است، گفت: طنز در سینما یک راهکار است تا راحت تر بتوانیم سخن بگوییم.

وی ادامه داد: جشنواره ها کمک زیادی در زمینه طنز می توانند صورت دهند. جشنواره طنز سوره یک جشواره معتبر است که تاکنون توانسته به هشت مرحله راه یابد.

کارگردان ˈخواب عمیقˈ با اشاره به ویژگی های جشنواره طنز سوره بیان داشت:با توجه به این که جشنواره سوره در زمینه های مختلف فعالیت دارد، باعث می شود تا فیلم سازان و هنرمندان به طور اختصاصی در این جشنواره کار کنند و حرف دل خود را بزنند؛ اما در جشنواره های دیگر با این موضوع رو به رو نیستیم و هنرمند محدود است. با این حال، جشنواره طنز سوره یک جشنواره آزاد است.

وی در پایان گفت: ˈخواب عمیقˈ اولین تجربه من در فیلم سازی است و از یک داستان واقعی که زندگی مادربزرگ و پدربزرگ مرا روایت می کند. وقتی آن را پردازش کردم، احساس کردم که می توانم در این عرصه کاری کنم.

ادامه مطلب

طبقه بندی: فرهنگی ، مذهبی، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 28 تیر 1393 توسط حسین پورنعمت
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : حسین پورنعمت |